Restoran Arama Ekranı
Paket ServisOtoparkKablosuz İnternet
Fener Lokantası
Toplam 10 Resim
Mutfak Tipi :
Balık, Deniz Mahsulleri
İletişim
Adres :  Fener Mevkii  Yeşilyurt Bakırköy / İstanbul
Tel : 0212 662 70 70
Fax : 0212 574 22 20
Web Adresi : www.fenerlokantasi.com.tr
Ödeme Şekli
Restoran Özellikleri
 Alkol Servisi
 Çocuk Oyun Alanı
 Kablosuz İnternet
 Açık Büfe
 Bahçe
 Bar
 Fiks Menü
 Kahvaltı
 Otopark
 Rezervasyon Gereklidir
 Teras
 Toplantı Salonu
 Vale
 VIP Salonu
Restoran Açıklama

150 yıllık Yeşilköy Feneri’nin (Eski adı stefanos feneri) altındaki Fener Lokantası ise tüm bu güzellikleri çatısı altında birleştiren şık bir balık lokantası.

Turizm işletmesi belgesi’ne sahip olan mekan Kızkulesi gibi İstanbul’un simgelerinden biri olmaya hazırlanıyor. Yeşilköy Feneri, boğaz girişinin ilk feneri.
 
1856’da Sultan Abdülmecid’in isteği üzerine bir Fransız mühendise 23 metre yüksekliğinde taşkule olarak inşa ettirilmiş. Fener, o günden bu güne 10 saniyede 2 kez 15 mil uzaklığa kadar göz kırpıyor. Sisli havalarda ise 30 saniyede bir düdük çalarak denizcilerin hem sığ sahilden uzak tutuyor, hem de boğaz girişine geldiklerini duyuruyor.
 
Yurtdışında büyük ilgi gören ve ülkemizde de başlayan “Fener Turizmi” nin duraklarından biri olmaya aday olan Fenerle bütünleşmiş lokantaya adım attığınız andan itibaren tarihi fenerin dokusunu yaşamaya başlıyorsunuz.
 
Lobiden 100 kişilik oturma kapasiteli ana salona ulaştığınızda ise panoramik bir deniz manzarası karşılıyor sizi. Ana salonun dışında bir sarnıç üzerine kurulu, klimalı, 10 kişilik VIP salonu da lokantanın tarihi dokusunu yansıtacak şekilde düzenlenmiş. Fener lokantasının diğer bir bölümü ise, konuklarına olabildiğince ferah bir ortam sağlayan ve Yeşilköy Feneri’nin gölgesini kışın bile yansıtan özel filmlerle kaplanmış camlara sahip olan 40 kişi kapasiteli camlı köşk bölümü. Buradaki ısıtma sayesinde her türlü hava koşulunda doğayla iç içe olabilmek mümkün.
 
Yaz aylarında camlı köşkün dışında Marmara Denizi’ni kucaklayan 150 kişilik açık bir teras alanına da sahip olan lokantanın bahçesi Fener’in gölgesinde. Üzüm, elma, nar, ıhlamur ve şeftali ağaçlarıyla bezeli bahçede isterseniz yazın ağaçların altında da yemeğinizi yiyebiliyor, her biri bir lezzet serüveni yaşatan balık çeşitlerini tadarken, meyvenizi dalından koparabiliyor, hatta evinize götürebiliyorsunuz.
 
Fener lokantası’nda, balık ve meze seçenekleri oldukça geniş. Otlu Peynir’in Van’dan, Deniz Börülcesi ve kaya koruğu da denen Deniz Fasulyesi’nin Ege’den getirildiğini belirtelim. Mezeler arasında ilgi çeken Ege lezzetlerinden biri de Cibes denilen ot. Zeytinyağı-limon sosuyla servise sunulan cibes’in tadının damağınızda yer edeceğinden emin olabilirsiniz.
 
Lokantanın 50 araçlık açık otoparkı ve valet hizmeti de bulunuyor. Fener lokantası’nın 100 kişilik ana salonu güçlü bir klima sistemiyle donatılmış. Salonun ses akustiği İtalyan malenyum plakalarla, zemin hijyeni de özel döşemeyle sağlanıyor. Bahçesi üzüm,elma,nar,şeftali,ıhlamur ağaçlarıyla kış aylarında da konukların gözdesi durumunda.
İstanbul’da balık yenecek yüzlerce mekan bulabilirsiniz, ama kentin ortasında, tarihi bir fenerin gölgesinde, denize sıfır konumda, mezeleri bahçesinde yetiştirilen organik sebzelerle hazırlanmış, zeytinyağı Ayvalık’tan getirilen, taşfırında pişmiş taptaze ekmeklerin sıcacık sofranıza sunulduğu yerlerin sayısı fazla sayılmaz.
© Copyright 2008 Hangirestoran.com fanatik.com.tr