Restoran Arama Ekranı
Paket ServisOtoparkKablosuz İnternet
Rosario İstanbul
Toplam 10 Resim
Mutfak Tipi :
İtalyan Mutfağı
İletişim
Adres :  Kalfaçeşme Sk. 22  Koşuyolu Kadıköy / İstanbul
Tel : 0216 327 6363
Fax : 0216 327 6364
Web Adresi : www.rosarioistanbul.com
Ödeme Şekli
Restoran Özellikleri
 Alkol Servisi
 Bahçe
 Fiks Menü
 Otopark
 Rezervasyon Gereklidir
 Teras
 Vale
Restoran Açıklama

Ortaçağdaki antik İtalyan hanlarının atmosferini, sıcaklığını, konukseverliğini ve özellikle geleneksel tatlarını günümüzde de yaşatabilmeyi hedefleyen profesyonel İtalyan Şef "Rosairo Costa" tarafından 2001 yılında kurulan restoranımız, İtalyan mutfağını doğru yerde ve gerçek ustasından tatmak isteyen lezzetseverlere haftanın 6 günü hizmet veriyor. 

Rosario Usta'nın 30 yıllık Profesyonel Yaşamının Son Durağı

Rosairo Usta'nın, Sicilya'da başlayan ve 30 yılı aşan uluslararası profesyonel iş yaşamındaki son durağı olan Rosario Restaurant, gösterişten uzak gerçek bir aile ortamında Sicilya mutfağına konuk olup, klasik İtalyan sıcaklığını yaşamak isteyen konuklarımıza, Akdeniz ve İtalyan mutfağının en güzel örneklerini sunmanın keyfini yaşıyor. 

"Burası Gördüğünüz Gibi Bir Ev, Restoran Değil"

Rosario Costa tarafından restorandan çok "ev" olarak tanımlanan Rosairo'da; rustik bir kır lokantası atmosferini yansıtan taş döşeli zemin ve duvarlar, şık ahşap masa ve sandalyeler, raflarda dizili eski bakırlar, fenerler, kahve değirmenleri, hasat ve bağbozumunu canlandıran panolar, Sicilya folklorik giysileri içinde hizmet veren garsonlar ile gerçek bir İtalyan restoranında ağırlanmanın ayrıcalığını yaşayacaksınız. 

Mutfaktaki Tüm Malzemeler İtalya'dan

Önümüzdeki günlerde Bodrum'da şubesi hizmete girecek olan restoranımız, menüleri birkaç çeşit makarna ve pizzadan oluşan İtalyan restoranlarının aksine, İtalya'dan getirilen orijinal malzemelerle hazırlanan zengin menüsüyle dikkat çekiyor. Uzun yıllar Pastavilla Restoranları'nın baş aşçılığını yapmış olan şefimiz Rosario Costa'nın İtalya'dan getirilen malzemeleri kullanarak, ninesinden öğrendiği formüllerle yaptığı anti pastiler ve pizzalar, taze makarna ve erişte çeşitleri, fümeler, Akdeniz usulü et, tavuk ve balık yemekleri, hafif ve naturel tatlarıyla özel soslar, salatalar, İtalyan tatlıları, kahveler ve kaliteli şaraplar gerçek İtalyan mutfak kültürü ve damak tadını gözler önüne seriyor.

İtalyan Konukseverliği

Rosario Usta'nın konukseverliği, hoş sohbeti, garson ve komilerimizin ilgili, dikkatli, cana yakın tavırları ile İtalyan sıcaklığının alabildiğine hissedildiği restoranımız, 90-95 kişilik kapasitesi ile her gün sizleri bizzat ağırlamak için bekliyor.

Yorumlarınız
nefisti
rosairo ustanın yerine ilk gidişim yemekler ve sunuş müthişti şaraplarda öyle makarnaları kendi yapıyormuş şaşırdım bu adam işi gerçekten biliyor her şey nefistı bravo

m.karakaşoğlu / 05.10.2009

harika resteurant
2003 yılında rosario şefin yanında birmiktar zaman çalışmıştım.ist. tek beyendiyim resteurant olarak gösterebilirim.hizmeti ile menüsü ve kalitesi ile mükemmel herkesin gidip kendi gözleri ile görmesi daha inandırıcı olur. hiçbirzaman vaz geçilmez sicilya mutfağı rosario ile herzaman çalışmaktan memnun kalırım.

seyfullah ay / 30.08.2009

Tümü
© Copyright 2008 Hangirestoran.com fanatik.com.tr