Restoran Arama Ekranı
Paket ServisOtoparkKablosuz İnternet
Park Köftecisi Osman Usta
Toplam 8 Resim
Mutfak Tipi :
Et , Türk Mutfağı, Yöresel Mutfak
İletişim
Adres :  Kıyık cad. Yediyol ağzı No:14 Merkez Merkez / Edirne
Tel : 0284 212 77 25
Fax : 0284 213 78 91
Web Adresi : www.edirneliköfteciosman.com
Ödeme Şekli
Restoran Özellikleri
 Kablosuz İnternet
 Paket Servis
 Sigara İçilmeyen Bölüm
 Bahçe
 Otopark
Restoran Açıklama

Edirneli Park Köftecisi Osman Usta'nın Yediyolağzı'ndaki Park Köftecisi, yörenin en Lezzetli, en bilinen lezzet duraklarında biridir. Edirnelilerin ve Edirne'ye gelenlerin asla vazgeçemedikleri bir mekandır. Eğer müşteriler akın etmeden önce giderseniz Selimiye manzaralı masanızda köfteleri yiyebilirsiniz. Park Köftecisi duvarları aynalarla kaplı aydınlık bir mekan. Duvarlar beyazlı ve mavili çinilerle kaplanmış. Çinilerin üstüne Osman Usta ile ilgili yazılar asılmış. Park Köftecisine biraz erken gitmenizi öneririm. Yoksa kapının önünde sıra beklemek zorunda kalabilirsiniz.

Osman Almadık, köftelerinin lezzet sırlarını şöyle anlatıyor:
"Köftelerimizde dana eti kullanıyoruz. Lezzetli Trakya eti, kaliteli malzeme ve işi iyi bilen ustalar bir araya gelince ortaya muhteşem köfteler çıkıyor. Eti kasaptan aldıktan sonra -5 derecede 12 saat dinlenmeye bırakıyoruz, içine kimyon, karabiber, kekik, pirinç tanesinin dörtte biri kadar incelikte kıyılmış soğan ekliyoruz. Köftelerimizi elimizle yoğuruyoruz, makine kullanmıyoruz. Makinede aynı yumuşaklığı, aynı lezzeti alamayız. Izgara kullandığınız malzeme kadar önemlidir. Izgaramız köşeli çelikten yapılmıştır. Izgaranın ateşinin hararetini iyi ayarlamak gerekir, yoksa gene istediğiniz lezzete ulaşamazsınız. Köftenin üzerinden tabağın içine boncuk boncuk yağlar süzülmelidir. Bu köftenin içinin kıvamında piştiğinin göstergesidir.

Köftenin yanına da aksesuar olarak, kıyılmış soğan ve özel sosumuzu servis ediyoruz. Hafta sonları Yunanistan'dan da müşterilerimiz geliyor. Yunanistan'da "Bizim Köfteci Osman" diye sözediyorlarmış benden."

1988 yılından beri hizmet veren Edirneli Park Köftecisi 100 kişilik kapalı 150 kişilikte açık olmak üzere 250 kişi ile siz değerli müşterilerimizin hizmetindeyiz

© Copyright 2008 Hangirestoran.com fanatik.com.tr