Restoran Arama Ekranı
Paket ServisOtoparkKablosuz İnternet
Ege Rum Meyhanesi
Toplam 12 Resim
Mutfak Tipi :
Ekalliyet Mutfağı
İletişim
Adres :   Residance Apart Hotel Bankalar caddesi Felek sok.No:2  Galata Beyoğlu / İstanbul
Tel : 0212 243 96 06
Fax : 0212 245 03 82
Web Adresi : www.egerummeyhanesi.com
Ödeme Şekli
Restoran Özellikleri
 Bar
 Canlı Müzik
 Fiks Menü
 Otopark
 Vale
Restoran Açıklama

Ege Rum Meyhanesi’nin bulunduğu bina,1800 ‘lü yıllarda Abraham Salomon Camondo'nun torunu Nesim Camondo tarafından zenginlik ve asrilik kanıtının bir göstergesi olarak finans kurumlarının olduğu mahallede yapılmış şaşalı bir konaktır. Limonluk ve onun karşısında ibadethane ve hamamı barındıran bir müştemilatla birleşiktir. Bu müştemilat şu anda bina önünde harabe kalıntıları halindedir. Malikânelerinin önünden bankalarına inebilmek için art nouveau tekniğinde Camondo Merdivenleri’ni yaptırmışlardır.

İstanbul'u çok güzel bir açıdan gören binanın terasında olan Ege Rum Meyhanesi Sarayburnu, Topkapı Sarayı, Sultanahmet camii, Ayasofya ve diğer camilerin panaroması ile Kadıköy, Harem, Kızkulesi ,Selimiye Kışlası, Boğaz köprüsü ve Vaniköy'e kadar muhteşem bir manzaraya sahiptir.

Öğle yemekleri ve gün batımından itibaren başlayan vakti keraat daha sonra çilingir sofrasında devam eder... Çilingir sofrasında ekaliyet mutfağının unutulan mezeleri ile Ege, Ada , Osmanlı mutfağını birleştirerek yunan müziği Rebetiko'nun ve nostaljinin lirik ezgileri eşliğinde sunmaktadır.

Yorumlarınız
MUHTEŞEM
Muhteşem bir gece yaşadık. Hem eğlencesi hem yemekleri özellikle de tartışmasız misafirperverlikleriyle sahibinden misafirlerine orada bulunan tüm insanlara sonsuz teşekkür ederim

MUSTAFA KÖSEOĞLU / 02.05.2010

Tümü
© Copyright 2008 Hangirestoran.com fanatik.com.tr